Kromě služeb penzionu provozujeme také malou chovnou stanici plemena Cavalier King Charles Spaniel. Naše chovná stanice věnuje svým současným i budoucím mazlíčkům maximální péči a lásku.

 

 

 

O plemenu Cavalier King Charles Spaniel

NÁZEV: anglicky: Cavalier King Charles Spaniel; česky: Kavalír King Charles španěl

PŮVOD: Kavalír King Charles španěl byl oblíbeným plemenem již na anglickém královském dvoře a mezi šlechtici. Několik malých španělů si pro své pobavení také držely dámy od dvora. O generaci později, za vlády královny Alžběty I., byl tento španěl chován především již jen jako pokojový pes a společník dam, který sloužil již jen jako předmět laškování a her svých páníčků. Tehdy bylo plemeno drženo jen šlechtici, bylo znakem vysokého postavení nebo bohatství.

POPIS: Kavalír King Charles španěl má lebku mezi ušima téměř plochou, stop je jen mělce vyznačen. Nos je černý, s dobře vyvinutým chřípím. Délka čenichu od základu ke stopu je okolo 3,5 cm. Líce pod očima jsou vyplněné. Pysky má dobře vyvinuté a nesvěšené. Oči jsou velké, tmavé a kulaté, ne však příliš výrazné, jsou dobře oddělené. Uši má dlouhé, vysoko posazené, dosti pernaté. Krk je mírně delší a lehce klenutý. Záda jsou v linii a hruď umírněná. Ramena jsou dobře položená. Tlapky má kompaktní, dobře vypolštářkované a zřetelně pernaté. Pohyb je volný a chůze vkusná. Při pohledu zpředu a zezadu se přední i zadní končetiny pohybují paralelně.

VÝŠKA: Kavalír King Charles španěl má v kohoutku 31 až 33 cm. Standard FCI výšku v kohoutku neuvádí.

VÁHA: Kavalír King Charles španěl váží v rozmezí 5,4 až 8 kg.

SRST: Kavalír King Charles španěl má srst dlouhou, hedvábnou a bez kadeří. Nepatrné zvlnění je přípustné. Srst je značně zpeřená. Nikdy by se neměla trimovat. Uznaná zbarvení jsou: 1.) černo tříslové („black and tan“): je havraní černé, s tříslovým značením nad očima, na lících, uvnitř uší na končetinách a spodní straně ocasu. Tříslová značení by měla být jasná. Bílá značení jsou nežádoucí. 2.) rubínově červené („ruby“): celé zbarvení je v jednobarevném sytě červeném zbarvení, ideální je mahagonové. Bílá značení jsou nežádoucí. 3.) bílo červené („blenheim“): bohaté kaštanové značení je na perlově bílém základě dobře roztroušené. 4.) trojbarevné („tricolor“): černé a bílé zbarvení by mělo být rovnoměrně rozložené. Tříslová značení jsou nad očima, na lících, na vnitřní straně končetin a spodní straně ocasu. Na čele je bílá lysinka. Bílé zbarvení by mělo být čisté.

CHARAKTER: Kavalír King Charles španěl je aktivní, půvabný a dobře vyvážený pes, s jemným výrazem. Tito pejsci jsou živí a nevázaní, bez sklonu k nervozitě či agresi. Dále se vyznačují svou přátelskou a klidnou povahou, proto se skvěle hodí do rodin s malými dětmi, či jako společníci starším lidem.

PÉČE: Srst kavalíra je třeba alespoň jednou týdně vykartáčovat, zejména v oblasti uší a hrudníku, kde je srst delší. Zásadně se nestříhají ani netrimují (maximálně se pro výstavní úpravu zastřihují konečky srsti na tlapkách).

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA: Kavalír King Charles španěl se průměrně dožívá 9 až 14 let.

 

Feny z našeho chovu

jméno: Agatha ze Sezimova Ústí


narození: * 4.1. 2010
bonitace: 27.11. 2011
s bonitačním kódem 171 111 341 1F
otec: WELINGTON MAN z Usedlosti Újezdec - blenheim
matka: S TWO SUSSIE VENDY z Usedlosti Újezdec - tricolor

vyšetření srdce 23.6.2012 MVD neg.

opakované vyšetření srdce 8.10.2014 MVD neg.

 

 

jméno: ALMA z Třeboňského Hradečku

 

narození: * 6.9. 2012

bonitace: 23.3. 2014

s bonitačním kódem 171 111 111 1F

otec: KENDY GOLD Fraking - blenheim

matka: AGATHA ze Sezimova Ústí - tricolor

vyšetření srdce 8.10.2014 MVD neg.

genetické vyšetření EFS a CKCSID - N/N = normální genotyp

 

Psi z našeho chovu

V současné době nechováme v naší stanici žádné pejsky.

 

Štěňata


Dne 6.9. 2012 se nám narodila tři štěňátka, dva kluci (Atrei - tricolor,Aaron - blenheim) a jedna holčička (Alma - blenheim). Zatím se mají všichni k světu a spokojeně leží se svou maminkou v pelíšku, tak jim držte pěsti, ať je to tak i nadále.

Vrh A

Otec: Kendy Gold Fraking
Bonitační kód: 111 111 111 1F
Vyšetření srdce - 19.11. 2011 - negativní nález
Genetické testy na EFS (dědičná choroba) - negativní nález

matka: Agatha ze Sezimova Ústí
Vyšetření srdce - 23.6. 2012 - negativní nález

Fotografie pejsků ve stáří přibližně dvou měsíců - vrh A.

 

Odchovy

Štěňata z vrhu A, ve staří přibližně jednoho roku. Děkujeme novým majitelům za poskytnuté fotografie.

 

Aaron
Aaron

 

Aaron
Aaron

 

Alma
Alma

 

Alma
Alma

 

Atrei
Atrei

 

Atrei
Atrei

 

Atrei
Atrei

 

Administrace | Design: minsan